Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Doradzamy!

Tu przeczytacie teksty z naszymi ekspertami. Poznacie tajniki współpracy między NGO i biznesem. Co zrobić, aby nawiązać prawdziwą partnerską relację? Czy jest to możliwe? Jak to osiągnać? O tym wszystkim opowiedzą Wam nasi eksperci, z którymi rozmawiał Marcin Choiński, ekspert KraFOS. 

eksperci

5.png

Tomasz Chołast

Współzałożyciel serwisu zrzutka.pl (drugiego co do wielkości serwisu crowdfundingowego w Polsce). Założyciel Stowarzyszenia Startup Founders, agencji eventowej Joytown, agencji e-marketingowej Rocket Media oraz agencji interaktywną Joy Intermedia. Pełnił rolę Marketing Managera Unit4 Polska oraz Country Managera Stileo na rynku hiszpańskim i ukraińskim.

4.png

Marta Grabek-Niekraszewicz

Członek Zarządu Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS oraz Przewodnicząca Rady Fundacji Akeda, wieloletni koordynator Centrum Obywatelskiego przy ul. Reymonta w Krakowie.

Aktywna działaczka III sektora od 20 lat, pierwsze kroki w pozarządowym świecie stawiała w Polskim Klubie Górskim. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz sektorem biznesu inspirując, wspierając oraz inicjując szereg działań społecznych. Nieustannie angażuje się w działania edukacyjne i rzecznicze zorientowane na organizacje pozarządowe, wszystko po to, aby III sektor działał coraz efektywniej i czynił coraz więcej dobra.

grzegorz.png

Grzegorz Ludwin

Prezes Zarządu Fundacji Pro NGO. Od kilku lat związany ze środowiskiem korporacyjnym w obszarach m.in. CSR, szerokorozumianego HR (wolontariat, Employer Branding, talenty, rozwój), ale również PR i marketingu. Wspólnie z firmami tworzył liczne projekty m.in. koncerty i akcje charytatywne, zbiórki, szkolenia czy warsztaty, odpowiadając za ich przygotowanie i kompleksową realizację. Posiada duże doświadczenie w obszarze fundraisingu i sponsoringu.

 

6.png

Radosław Drzewiecki

Założyciel LEANPASSION, twórca Strategii Lean, która odchodzi od stereotypowego postrzegania Lean jako narzędzi i projektów wdrożeniowych, kładąc nacisk na transformację opartą na ciągłym doskonaleniu procesów i zaangażowaniu ludzi. Absolwent MBA, The Polish Open University, Politechniki Wrocławskiej oraz renomowanych Shingijutsu i Porsche Akademie Stuttgart.

7.png

Anna Styszko

Absolwentka politologii i europeistyki Uniwersytetu Provence Aix-Marseille. Ukończyła Szkołę Trenerów Zarządzania oraz liczne kursy trenerskie w Polsce i zagranicą. Stypendystka Instytutu Roberta Schumana. Trenerka i doradczyni. Specjalizuje się w konsultacjach społecznych, rozwoju strategicznym oraz budowaniu partnerstw wielosektorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie wniosków o dofinansowanie. Od lat angażuje się w proces wzmacniania środowiska pozarządowego, m.in. jako członkini Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

andrzejsobczyk.png

Andrzej Sobczyk

Andrzej Sobczyk – współtwórca grupy Rafael. Producent filmowy.  Wydaje wysokonakładową darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”. Pomysłodawca i wykładowca w Akademii Właściwy Tor oraz Osiedla Fatimskiego. Mąż i ojciec trójki dzieci.

1.png

Natalia Kubowicz

Natalia Kubowicz - absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od przeszło 4 lat na stanowisku kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w NSG Group w Polsce, jednego z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych. Odpowiedzialna za kreowanie komunikacji wewnętrznej, działania związane z budowaniem wizerunku firmy oraz realizowanie inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Prywatnie fanka nowych technologii, literatury iberoamerykańskiej i wieczorów z Netflixem.

8.png

Piotr Gajda

Piotr Gajda - Fundator i Prezes Zarządu Fundacji AKEDA. Od blisko 10 lat przedsiębiorca, właściciel Agencji Kreatywnej AQQ. Jak sam mówi, od zawsze współpracował z organizacjami pozarządowymi i w pewnym momencie po prostu musiał powołać do życia swoją fundację.
Motto życiowe: jeśli nad wszystkim panujesz, to znaczy, że za wolno jedziesz.

bartek.png

Bartłomiej Postek

 Zdobywca tytułu "Startup Roku" w 2014, w ramach nagrody przeszedł prestiżowy kurs dla przedsiębiorców internetowych w Dolinie Krzemowej.
Założyciel oraz pomysłodawca i inicjator stowarzyszenia Startup Founders, wspierającego przekazywanie wiedzy i doświadczeń pomiędzy founderami startupów.
Założyciel Rebelpolis.com Internetowej Społeczności Przedsiębiorczych Talentów, w której nieodpłatnie pomagamy sobie w 3 obszarach: Praktyka/ Praca/ Przedsiębiorczość.

malgorzata.png

Małgorzata Eull

 Od ponad 10 lat związana z branżą energetyczną, wcześniej z bankowością i doradztwem. Przez część swojej pracy zawodowej pracowała w Niemczech, od kilku lat pracuje w Warszawie. Mama dwójki nastolatków.

joanna.png

Joanna Dmochowska

W DFO pracuję od 10 lat. Od ponad 2 lat jestem odpowiedzialna za dział Marketingu. Zajmuję się przygotowywaniem wszelkiego rodzaju druków, katalogów, ulotek, cenników etc. Moja codzienna praca to również rozwijanie Social Mediów i sklepu internetowego Dobroplast oraz zarządzanie działem szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Pracę w Dobroplaście cenię za wspaniałych ludzi, z którymi mam przyjemność na co dzień działać,, za poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, a także za możliwość rozwoju.

Wolny czas aktywnie spędzam z rodziną. To jest dla mnie najlepszy relaks. Lubię czytać dobre książki o tematyce kryminalnej oraz spotykać się z przyjaciółmi.

11.png

Jakub Marczyński

Współtworzył największe kampanie społeczne w tym m.in. „Kupując polskie produkty - dajesz pracę”, „Szlachetna Pacz- ka” i „Akademię Przyszłości”. Każdorazowo budował społeczne brandy od zera, angażując media, biznes i influencerów. Po- zyskał do działań charytatywnych ponad 100 ambasadorów. Laureat Protonów, Grand Prix Dyrektora Marketingu Roku.

blog